İÇ ERGEN İLE GİZİL GÜCÜNÜ KEŞFETMEK

[weforms id="3751"]

İÇ ERGEN İLE GİZİL GÜCÜNÜ KEŞFETMEK

Hülya Erbeyli tarafından verilen bu iki günlük eğitim Solara Akademi’de gerçekleşecektir.

Ergenlik dönemi,  yaşam enerjimizin en tepe noktaya ulaştığı, aktifleşen hormonlarla birlikte bedenimizde değişimlerin oluşmaya başladığı ve yetişkinlikle çocukluk arasındaki geçişi oluşturan köprü yıllarıdır. Dış dünya ile tanıştığımız, hayallerin sınır tanımadığı, her alanda fikirler oluşturmaya başladığımız, farklı deneyimleri arzu ettiğimiz, yetişkin yaşamamımızın ana kararlarını adığımız yerdir ergenlik yılları.

Ancak yaşamımızın ana kararlarını aldığımız bu dönemde; bireyin kendi özünden gelen hediyeleri desteklemek yerine, ayıplar, günahlar, alelam ne derler ve namus meseleleleri ile aile, toplum ve dinler ergen üzerinde baskı ve kontrol oluşturarak kendi özgür ruhuyla olan bağını kopartmaktadır.

Kendi özgür ruhuyla bağı kopartılan ergen, öğretilen şartlanmışlıklarla yaşamaya başlar ve kendine ait duygularını dondurur, kendini farklı bağımlılıklarla hissizleştirir veya aşırı öfke ve isyan ile beraber ruhunun sesini engellemeyi öğrenir. Varoluş ile olan ilişkisi zayıflar, sonuç olarak ilişkilerinde, kariyerinde ve yaşamının her alanında varoluş amacını unutur ve potansiyelini tam olarak kullanamaz hale gelir.

Bu çalışmada amacımız içimizde hala yaşayan ergene ulaşarak onun korkularını, şartlanmışlıklarını, acılarını, utanç ve suçluluk duygularını şefkatle sarmalamak ve iç ergenin hayalleriyle, ruhuna uyumlu, yaşam enerjisi dolu bir gerçeklik  yaratmasına vesile olmaktır.

Eğitim Yeri:
Kanlıca Mah. Hacı Muhittin Sk. No:35 Beykoz – İstanbul

Eğitim Kayıt ve İletişim:
Sn. Yağmur Tuğrul
t: 0216 680 91 91 / 0 549 203 0496
e: yagmur@solaraakademi.com