Cahide Yüksel Yücel - Smart People / İnsan Kaynakları

Cahide Yüksel Yücel

Danışman, Eğitmen

cyucel@smartpeople.com.tr

https://www.smartpeople.com.tr

Yaklaşık 10 yıllık kariyer hayatımda, yerli ve yabancı sermayeli firmalarda İnsan Kaynakları yönetiminin kurulması çalışmalarına liderlik ettim. Tesis ve organizasyon kurulumu, ücretlendirme ve bordro süreçlerinin oluşturulması, insan kaynakları fonksiyonlarının hayata geçirilmesi (seçme-yerleştirme, performans yönetimi, yetenek uygulamaları, eğitim yönetimi vb. ) yönettiğim süreçlerin başında gelmektedir. Deneyimlerimden yola çıkarak insan kaynakları yönetim süreçlerine baktığımda; süreçlerin en iyisini en modasını kurmanın değil, çalışanların aklına ve ruhuna uygun olanının seçilmesi ve benimsenmesinin gerekli olduğunu düşünmekteyim. Bu düşünce benim danışmanlık bakış açımı belirlemekte ve her bir projemizin firmaların ihtiyaçlarına göre şekillenmesine dayanak sağlamaktadır.

2013 yılında başladığım Danışmanlık mesleğinde ve liderlik ettiğim projelerde; insanı merkeze koyarak, süreçlere insanın katkısının ne olacağı ve süreçlerin kişilere ne fayda sağlayacağı bakış açısı ile çalışmaktayım. Bugün danışman olarak SmartPeople bünyesinde gerçekleştirdiğimiz projelerde, çalışan insan varlığının çağın gereklerine ve firma kaynaklarının yapısına uygun sistemler içerisinde mutlu birer birey olarak çalışmasını hedeflemekteyim.

2002 Yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldum. Sigortacı olarak başladığım iş hayatıma yerli ve yabancı sermayeli firmalarda İnsan Kaynakları Müdürü olarak devam ettim. Bu süreçte Eğitimci ve ISO Baş Denetçisi oldum.

Bugün SmartPeople’ da Danışmanlık Bölümü Koordinatörü ve İnsan Kaynakları Danışmanı olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda SmartPeople 12K Stratejik İnsan Kaynakları Sistem Analisti ve Danışmanıyım. Ayrıca SmartPeople bünyesinde İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimlerinde de görev almaktayım.